Arxangelskdə məmur xokkey oyunu zamanı öldü
Arxangelsk vilayət administrasiyasının rəhbərinin müavini, 66 yaşlı Vladimir Ananyeviç, 29 mart 2025-ci il tarixində Arxangelsk şəhərində baş verən faciəli bir hadisə nəticəsində həyatını itirib. O, vilayət hökumətinin komandası ilə T-54 komandası arasında keçirilən xokkey matçında iştirak edərkən qəflətən halı pisləşib və buz üzərinə yıxılıb.
Crossmedia.az xarici mediaya istinadən bildirir ki, hadisə Arxangelsk şəhərindəki İdman Sarayında baş verib. Matçın 19-cu dəqiqəsində Ananyeviçin qəflətən halı pisləşib və o, buz üzərinə yıxılıb. Təhlükəsizlik xidməti dərhal tibbi yardıma çağırıb, o cümlədən hadisə yerində həkimlər müdaxilə edib. Ancaq bütün səylərə baxmayaraq, Ananyeviçin həyatını xilas etmək mümkün olmayıb.
Ananyeviç, 25 il ərzində Arxangelsk vilayət prokurorluğunda çalışıb və daha sonra administrasiyada müxtəlif vəzifələrdə xidmət edib. O, dövlət idarəçiliyinin təkmilləşdirilməsi departamentinə rəhbərlik edib və iş həyatında peşəkarlığı ilə tanınıb. Onun həmkarları və tanışları Ananyeviçi məsuliyyətli və müdrik bir şəxs kimi təsvir ediblər.
Hadisə şahidləri bildiriblər ki, oyun zamanı Ananyeviç heç bir ciddi fiziki təmas və ya zərbə almayıb. Bu, onun ölümünün səbəbinin anidən yaranan sağlamlıq problemi ilə əlaqəli olduğunu göstərir. Mütəxəssislər, stressin və yüksək fiziki fəaliyyətin yaşlı insanlarda sağlamlıq problemlərinə səbəb ola biləcəyini qeyd edirlər.
Hadisə, yalnız Arxangelskdə deyil, həm də bütün regionda böyük kədər doğurub. Vilayət rəhbərliyi və yerli hakimiyyət nümayəndələri, Ananyeviçin ailəsinə və yaxınlarına başsağlığı verərək, onun qəfil ölümünün bölgədəki bütün cəmiyyətə böyük bir itki olduğunu qeyd ediblər. Ananyeviçin vəfatı, həmçinin Arxangelsk vilayətindəki dövlət idarəçiliyində və sosial həyatında böyük boşluq yaradıb.