"Heydər Əliyev" ordeni ilə təltif olunan Nəriman Həsənzadə: Etimada sadiq qalmağa çalışacam
Azərbaycan mədəniyyətinin inkişafında xidmətlərinə görə xalq şairi Nəriman Həsənzadə bir neçə gün əvvəl "Heydər Əliyev" ordeni ilə təltif edilib. Bu barədə Prezident İlham Əliyev sərəncam imzalayıb.
Sərəncamda qeyd olunur ki, Nəriman Həsənzadə mükafata Azərbaycan mədəniyyətinin inkişafına verdiyi müstəsna töhfələrinə görə layiq görülüb. Təltif onun uzunmüddətli fəaliyyətinin və yaradıcılıq uğurlarının rəsmi tanınmasıdır.
Xalq şairi Nəriman Həsənzadə öz təəssüratlarını Crossmedia.az-la bölüşüb:
— Sizə təqdim olunan bu yüksək orden və ali mükafat barədə fikirlərinizi necə ifadə edərdiniz?
— Mənə təqdim olunan bu yüksək ordeni və ali mükafatı böyük qürur, dərin minnətdarlıq və yüksək məsuliyyət hissi ilə qəbul edirəm. Bu təltifi fəaliyyətimə verilən ali qiymət kimi dəyərləndirir və onu hər zaman ləyaqətlə daşımağa çalışacağımı bildirirəm. Bu mükafat mənim üçün yalnız bir təltif deyil, eyni zamanda gələcək fəaliyyətimdə daha böyük məsuliyyət deməkdir.
— Bu mükafata görə kimlərə təşəkkür etmək istərdiniz?
— İlk növbədə, möhtərəm cənab Prezidentə və onun göstərdiyi yüksək diqqət və etimada görə səmimi minnətdarlığımı bildirirəm. Məni yada salaraq belə bir ali mükafata layiq görməsi mənim üçün əvəzsiz dəyər daşıyır. Bu diqqət və etimad yaddaşımda və qəlbimdə ömür boyu yaşayacaq və heç vaxt unudulmayacaq.
— Bu ali mükafat sizin gələcək fəaliyyətinizə necə təsir göstərəcək?
— Bu yüksək mükafat mənim üçün böyük motivasiya və mənəvi stimul mənbəyidir. Mən göstərilən etimada sadiq qalmağa, üzərimə düşən məsuliyyəti layiqincə yerinə yetirməyə və fəaliyyətimdə daha böyük səylə çalışmağa davam edəcəyəm. Bu təltif mənim qəlbimdə, ruhumda və düşüncəmdə daim yaşayacaq və mən onu hər zaman yüksək ehtiramla xatırlayacağam.