Ermənistanın hakim “Mülki Müqavilə” partiyası fevralın 13-dən 15-dək keçirilən səsvermənin birinci turunun nəticələrinə əsasən baş nazirliyə namizədlərin ilkin siyahısını açıqlayıb.
Crossmedia.az xarici mediaya istinadən xəbər verir ki, siyahıda ilk onluğa baş nazir Nikol Paşinyan (894 səs), müdafiə naziri Suren Papikyan (780), iqtisadiyyat naziri Gevorq Papoyan (765), xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan (743), deputat Vaaqn Aleksanyan (697), parlamentin vitse-spikeri Ruben Rubinyan (687), baş nazirin aparat rəhbəri Arayik Arutyunyan (668), Dövlət Dumasının fraksiyasının rəhbəri Hayk Konjoryan (663), parlamentin spikeri Alen Simonyan (628) və əmək naziri Arsen Torosyan (620) daxildir.
İkinci mərhələ martın 27-28-nə planlaşdırılıb və həmin vaxt nümayəndələr baş nazir namizədini seçəcək, siyahı yekunlaşdırılacaq. Qeyd edək ki, fevralın 13-də Paşinyan jurnalistlərə tam siyahının apreldə təsdiqlənəcəyini bildirmişdi.