Baku TV-nin 8 yaşı tamam olur
2018-ci ilin bu günü fəaliyyətə başlayan Baku TV qısa müddət ərzində Azərbaycan mediasında özünəməxsus möhkəm yer tutdu. Operativ xəbərçilik, canlı yayımlar, eksklüziv reportajlar və maraqlı analitik proqramlarla izləyicilərin etimadını qazanan kanal ölkədə və dünyada baş verən ən aktual hadisələri dəqiq və sürətli şəkildə auditoriyaya çatdırır. Vətən müharibəsi dövründə qaynar nöqtələrdən yayımlanan reportajlar, saatbaşı yenilənən informasiyalar Baku TV-ni milyonlarla izləyicinin əsas mənbəyinə çevirdi. Bu gün də kanal dinamik inkişafını davam etdirir, Azərbaycan və rus dillərində keyfiyyətli məzmun təqdim edərək media sahəsində standartları yüksəldir.
Baku TV-nin ən güclü tərəflərindən biri də obyektivlik və peşəkar jurnalistika prinsiplərinə sadiqlikdir. Hadisələri tərəf tutmadan, faktlara əsaslanaraq işıqlandırmaq, müxtəlif baxış bucaqlarını ədalətli şəkildə təqdim etmək kanalın fəaliyyətinin əsasını təşkil edir. Bu yanaşma sayəsində izləyicilər hər zaman etibarlı məlumat əldə edir, ölkənin sosial, siyasi və iqtisadi həyatını dolğun şəkildə izləyə bilir. Baku TV sadəcə xəbər kanalı deyil, həm də cəmiyyətin məlumat aclığını obyektiv və keyfiyyətli şəkildə ödəyən müasir media platforması kimi tanınır.
8 illik yolda göstərdiyiniz zəhmət, peşəkarlıq və yenilikçilik üçün bütün komandanı təbrik edirəm! Qoy bu yaşınız yeni uğurlar, daha böyük auditoriya və daha maraqlı layihələrlə yadda qalsın. Crossmedia.az ailəsi olaraq Baku TV-yə fəaliyyətində uğurlar, daim yüksək reytinqlər və sadiq izləyicilər arzulayırıq.